استایل دخترانه

تیم ویرایش آرتاپوش 1401/09/04
استایل دخترانه-آرتا پوش

انواع استایل دخترانه موضوعی ست که بنا داریم در این مقاله به آن بپردازیم، پس با ما همراه باشید تا راز شیک پوشی و خاص بودن افراد را برایتان برملا کنیم و شما را از این حقیقت آگاه کنیم که خوش پوشی و شیک بودن اتفاقی نیست. با مطالعه این مقاله مطمئن باشید در خرید لباس دخترانه بعدی حرفه ای تر عمل خواهید کرد.

آنچه قرار است در این مقاله برای شما بازگو کنیم به صورت تیتروار در زیر آمده است:

  • استایل به چه معناست؟
  • آیا همه افراد برای خود استیل خاصی دارند؟
  • آیا داشتن یک استایل دخترانه خاص مهم است؟
  • چگونه استایل فرزند خود را تشخیص دهیم؟
  • انواع استایل دخترانه کدام است؟
  • از بین انواع استایل دخترانه چه استایلی مناسب سن دختران کوچک  است؟
  • بهترین استایل دخترانه کدام است؟
  • تفاوت استایل دخترانه ایرانی با استایل دخترانه خارجی در چیست؟

استایل به چه معناست؟

استایل در لغت به معنی سبک و روش است که خوب مسلما ما با این معنای لغوی کلمه استایل کاری نداریم. آنچه ما به دنبال آن هستیم معنایی ست که در بین غالب مردم رایج است و به شکل اصطلاح درآمده است.

کلمه استایل در اصطلاح به مجموعه ای از مدل حرکات و رفتار، نحوه خاص صحبت کردن، موسیقی مورد علاقه، سبک زندگی و نحوه لباس پوشیدن و ظاهر یک فرد گفته می شود که امروزه این کلمه بیشتر فقط برای ظاهر، نوع لباس پوشیدن، نحوه آرایش افراد و مدل موی آن ها به کار می رود.

 آیا همه افراد برای خود استایل خاصی دارند؟

لیاس دخترانه برای داشتن استایل جذاب

یک مدل لباس دخترانه برای داشتن استایل جذاب

چه شما به وجود استایل و نقش آن در جذاب شدن و یا معمولی بودن افراد، باور داشته باشید و چه نداشته باشید و آن را بی اهمیت تلقی کنید، فرقی نمی کند چون در هر صورت سبک پوشش افراد بر میزان جذابیت آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

هر فردی برای خود یک استایل خاص دارد و به طور ناخودآگاه یا کاملا خودآگاه دارد از یکسری قواعد در لباس پوشیدن پیروی می کند که او را منحصر به فرد می کند و به کلی از دیگران متمایز می سازد، حال چه بهتر که این پیروی از قواعد پیش فرض ذهنی، کاملا بر اساس چیزی باشد که طراحان و متخصصان مد و لباس تنظیم کرده اند، زیرا آن ها در این زمینه تخصص و مهارت دارند و آن چه که به عنوان مد پیشنهاد می کنند حاصل ساعت ها تلاش و مطالعه در زمینه مد و پوشاک است که به افراد کمک می کند تا با استایل خاص خود، قسمتی از تفکرات و احساسات خود را برای دیگران آشکار کنند و به عبارتی بهتر باید گفت نحوه پوشش و سبک لباس هر فرد در واقع بخشی از شناسنامه اوست.

آیا داشتن یک استایل دخترانه خاص برای کودکان مهم است؟

استایل دخترانه خاص

استایل دخترانه خاص

بر اساس آن چه در اهمیت داشتن پیروی از یک سبک پوشش به خصوص برای هر فرد گفتیم، داشتن یک استایل دخترانه خاص، (خواه استایل اسپرت باشد خواه استایل رسمی یا کژوال و یا هر استایل دیگری) برای دختران که حسابی روی ظاهر خود وسواس دارند و به تصویری که در ذهن مخاطب از خودشان شکل می گیرد به شدت اهمیت می دهند، از نان شب هم واجب تر است.

این مساله در مورد دختران کوچک هم صادق است؛ چه اینکه آن ها فارغ از مساله سن، باز هم دختر هستند و به اقتضای جنسیت خود، اول به ظاهر خود اهمیت می دهند بعد به چیز های دیگر.

به خصوص در عصر حاضر که از کوچک تا بزرگ همه در فضای مجازی گشت و گذار می کنند و با مشاهده عکس و تصویر انواع مدل های خارجی و ایرانی دلشان می خواهد مانند آن ها لباس بپوشند و رفتار کنند مدام به دنبال جدید ترین استیل دخترانه و پسرانه سال و … هستند.

بنابراین شما به عنوان والدین این دختران کوچولو، باید به تمامی فنون تیپ زدن و انواع استایل دخترانه، اعم از استایل دخترانه خارجی و استایل دخترانه ایرانی تسلط داشته باشید، تا بتوانید در این زمینه بهترین راهنما برای کودک خود باشید که از همین ابتدا بتواند یک استایل مناسبف هوشمندانه و متناسب با شئونات اسلامی و فرهنگی برای خودش انتخاب کند.

پس کلیشه ای بودن را کنار بگذارید و فقط به خرید بلوز و دامن یا تیشرت و شلوار فکر نکنید و خرید لباس دخترانه را بر طبق استایل دختر خود انجام دهید و در این میان فراموش نکنید که همه دخترها صورتی و همه پسرها آبی نیستند و هر کدام باید استیل خاص خود را داشته باشند.

چگونه استایل فرزند خود را تشخیص دهیم؟

اگر شما هم جزء والدین باسلیقه ای هستید که این دغدغه را دارید تا بدانید فرزند شما چه سلیقه ای دارد و از چه مدل لباس هایی خوشش می آید و در موقع خرید لباس به این مساله پی نبردید، بهتر است همین حالا از جایتان بلند شوید و سری به کمد لباس های فرشته کوچولوی خود بزنید و با بررسی مدل لباس ها و کفش هایی که در کمد او وجود دارد این راز را کشف کنید.

کافی ست ببینید کدام مدل لباس ها تعدادش از بقیه لباس ها بیشتر است، به این ترتیب شما توانسته اید سلیقه و سبک دلبندتان در لباس پوشیدن را حدس بزنید و براساس همان خرید کنید.

مثلا ممکن است کمد دختر شما پر باشد از لباس های راحتی و انواع جین ها و کفش های کتانی که هر بار در موقع خرید از شما درخواست می کند تا برایش بخرید، در حالیکه به قول شما هزارتای آن ها را در کمدش دارد! خب این یعنی استایل انتخابی دختر کوچولوی شما اسپرت است و بس.

 

انواع استایل دخترانه چیست؟

طراحان مد، استایل های مختلف را در چند گروه خاص دسته بندی کرده اند که تعدادشان شاید از بیست نوع هم بیشتر باشد، اما آنچه که بیشتر در میان مردم جا افتاده است و از آن ها پیروی می کنند به قرار ذیر است:

استیل دخترانه مینیمال

در این نوع استایل دخترانه، از لباس های ساده، راحت و معمولا با رنگ های خنثی استفاده می کنند و جواهرات و متعلقاتی که به کار می گیرند ظریف و کوچک هستند.

استیل دخترانه ماکسیمال

کاملا برعکس استایل دخترانه قبلی است. در این سبک پوشش، سعی می شود همه چیز خیلی بزرگ باشد، چه لباس ها و چه جواهرات و تزییناتی که در کنار آن به کار می رود.

استیل دخترانه کژوال

در این سبک پوشش، افراد هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ ندارند و تنها هدف این است که فرد احساس راحتی داشته باشد، البته نباید از این آزادی سوءاستفاده شود و انواع لباس های با ربط و بی ربط را باهم ترکیب کرد فقط به این خاطر که حس راحتی می آورد.

استایل دخترانه پانک

در این سبک پوشش، اصرار و تاکید روی دو رنگ مشکی و قرمز و پارچه هایی از جنس چرم است، به حدی که طرف مقابل متوجه این اغراق می شود. این افراد معمولا از کت های چرم بلند و مشکی به همراه چکمه های چرمی با آرایش های غلیظ استفاده می کنند و شاید زنجیری هم به دور گردن یا مچ دست خود بسته باشند.

استایل دخترانه هنری

اشتباه نکنید، این استایل مخصوص سلبریتی ها و هنرمندان نیست، هر چند آن ها هم از این استایل دخترانه استفاده می کنند، اما منظور از هنری بودن این استایل آن است که افراد لباس های عجیب و غریب و ناهماهنگ به تن می کنند که از یک فرد تا فرد دیگر کاملا متفاوت است و آنچه بین همه مشترک است استفاده از دستمال و کلاه و دستکش به شکل خاص است.

استیل دخترانه الگانت

استایل دخترانه الگانت یا به تعبیر خودمانی، استایل چشم کور کن، از آن سبک پوشش هایی ست که فرد تا می تواند از انواع جواهراتی که دارد به همراه لباس های بی نهایت شیک و پر زرق و برق استفاده می کند تا نگین مجلس شود و حسابی به چشم بیاید.

استیل تام بوی

غالبا شامل تیشرت یا پیراهن به همراه شلوار جین و کفش های کتانی می شود و مخصوص دخترانی ست که علاقه عجیبی به تیپ های پسرانه دارند و مسلما با این سبک پوشش دیگر نباید از تزیینات و زنانه استفاده کرد.

استیل دخترانه ویبرانت

مخصوص دختران فعال و پر جنب و جوشی است که تمامی روحیات خود را با لباسی که می پوشند به نمایش می گذارند. در این سبک پوشش از رنگ های شاد و با طرح های بزرگ و نامتقارن استفاده می شود و تزیینات هم با رنگ شلوغ و شاد لباس ست می شود.

استیل دخترانه گوتیک

در این سبک پوشش، فقط از دو رنگ سیاه و سفید استفاده می شود، آرایش افراد معمولا غلیظ است و از متعلقات و تزیینات تیز برای ست شدن با لباس استفاده می شود.

 استایل دخترانه ورزشی یا اسپرت

استایل ورزشی فقط مخصوص پسران نیست و امروزه با دست بردن در مدل لباس های ورزشی توانسته اند، ظرافت و لطافت دخترانه را هم چاشنی این مدل لباس ها کنند تا یک استایل ورزشی دخترانه طراحی کنند.

برخلاف آن چه از اسم این سبک پوشش پیداست، استایل دخترانه اسپرت فقط مخصوص ورزشکاران و فضای باشگاه نیست، کما اینکه می بینیم خیلی از سلبریتی ها از این سبک پوشش پیروی می کنند در حالیکه اصلا ورزش نمی کنند.

از بین انواع استیل دخترانه چه استیلی مناسب سن دختران کوچک  است؟

استایل های دخترانه مختلفی در دنیای مد وجود دارد که آن چه ما برای شما ذکر کردیم، تنها بخشی از آن موارد بود. باید گفت این استایل های دخترانه در مورد بچه ها و به خصوص دختران نوجوان هم فوق العاده کاربرد دارد، چون از همان اوایل کودکی علاقه زیادی دارند تا سریعتر بزرگ شوند و به سبک مادران خود لباس بپوشند و آرایش کنند؛ بنابراین همه انواع  استایل دخترانه ای که در بزرگسالان استفاده می شود را می توان به شکل کودکانه و مطابق سایز آن ها برایشان تهیه کرد.

بهترین استیل دخترانه کدام است؟

از بین تمامی انواع استایل دخترانه ای که وجود دارد، دو استایل دخترانه کژوال  و اسپرت، بهترین استایل دخترانه هستند که به علت راحتی و حس نشاطی که برای فرد به ارمغان می آورند، از محبوب ترین استایل های دخترانه محسوب می شوند. همچنین هر دو استایل را می شود در فضاهای متفاوت پوشید و از نظر مکانی چندان محدودیتی ندارند.

تفاوت این دو استایل هم در این است که معمولا در استایل ورزشی، رنگ های کمتری استفاده می شود و افراد چندان رنگارنگ نمی شوند، اما در استایل کژوال فرد به معنای واقعی کلمه راحت است تا از هر لباس راحتی  که می خواهد استفاده کند ولی این به آن معنا نیست که ست کردن در این استایل جایی نداشته باشد.

تفاوت استیل دخترانه ایرانی با استایل دخترانه خارجی در چیست؟

تمامی انواع استیل دخترانه ای که برای شما ذکر کردیم، در نوع خارجی و ایرانی آن یکی است، با این تفاوت که در استایل دخترانه خارجی مسائلی مانند حجاب، فرهنگ و سنت های قدیمی جوامع در نظر گرفته نمی شود و اگر شما به دنبال یک استایل دخترانه خارجی برای کودک خود هستید، می توانید تا زمانیکه هنوز به سن رعایت این موارد نرسیده است، از انواع استایل خارجی برای ظاهر او استفاده کنید، نمونه این ایده را شاید بشود در استایل دخترانه کاوگرل مشاهده کرد. در استایل دخترانه خارجی کاوگرل، فرد از کت و شلوار جین و یک کلاه کابوی به همراه کفش چرم استفاده می کند که می توان نمونه مشابه آن را در دختران کوچک ایرانی هم دید.

ولی در مورد دختران سنین بالاتر یعنی رده سنی نوجوانان می توانید با کمی دست بردن به مدل لباس های خارجی کمی آن ها را به استایل دخترانه ایرانی نزدیک کرده و مورد استفاده قرار داد و به نحوی یک استایل جدید بسازید، البته در این مورد هم طراحان مد به خوبی از پس مساله برآمده اند و شما می توانید با یک جست و جوی ساده، انواع استایل دخترانه شیک ایرانی و خارجی، استایل دخترانه جدید خارجی و به سبک ایرانی را پیدا کنید.

 

در سایت آرتا پوش، مطابق با سلیقه و استایل انتخابی خود و کودکتان، انواع لباس های دخترانه را پیدا، انتخاب و خرید کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.